OSiR  Jedlińsk  Bierwiecka Wola  Lisów  Nowe Zawady  Ludwików  Mokrosęk  Piastów

Aktualności

O nas

Kalendarz imprez

Zajęcia stałe

Byli u nas

Osiągnięcia

Projekty

Galeria

Kontakt

Stowarzyszenie


 

tel/fax. 48 32 13 052
NIP: 796 28 13 922
Regon: 141208576

Święto Niepodległości

 

   11 listopada 2016 roku w Jedlińsku miały miejsce obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zostały one objęte patronatem honorowym przez p. Annę Kwiecień- Posłankę na Sejm RP, która w tym dniu przybyła do Jedlińska. Udział w uroczystościach wzięli także: Wójt Gminy Jedlińsk p. Kamil Dziewierz, Sekretarz Gminy p. Andrzej Pawluczyk, Przewodnicząca Rady Gminy p. Aneta Żurowska wraz z radnymi, Radna Powiatu Radomskiego p. Teodozja Bień oraz przedstawiciele organizacji społecznych, przedstawiciele placówek oświatowych oraz mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym od zaprezentowania przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Jedlińsku programu artystycznego pt. W drodze do wolności. Scenariusz programu zawierał pieśni oraz wiersze o tematyce patriotycznej oraz scenki nawiązujące do wydarzeń historycznych. Całość wzbogacona została prezentacją multimedialną pod takim samym tytułem. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli: p. Sabinę Zięba, p. Monikę Krawczyk oraz p. Dariusza Makarewicza. Następnie ks. Prałat Henryk Ćwiek celebrował Mszę Świętą w intencji ojczyzny. Po jej zakończeniu p. poseł Anna Kwiecień wraz z władzami gminy oraz p. Maria Rajkowska złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci żołnierzy AK Podobwodu Jedlińsk. Następnie delegacje oraz poczty sztandarowe ze szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych z Jedlińska i Nowych Zawad, Cechu Rzemieślników oraz wszyscy zebrani przemaszerowali do jedlińskiego parku, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po odegraniu hymnu państwowego miały miejsce okolicznościowe przemówienia, a następnie władze gminy, przedstawiciele placówek oświatowych, przedstawiciele organizacji społecznych a także mieszkańcy złożyli wieńce pod pomnikiem poległych i pomordowanych w latach 1939-1956.

Uroczystości w parku zakończyły się koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry OSP. Po zakończeniu uroczystości w Jedlińsku delegacja w składzie: p.Kamil Dziewierz-Wójt Gminy, p. Teodozja Bień- Radna Powiatu Radomskiego oraz p. Andrzej Pawluczyk-Sekretarz Gminy udała się do miejscowości Romanów, gdzie złożone zostały wieńce w miejscu upamiętniającym wydarzenie, które miało miejsce w nocy z 23 na 24 kwietnia 1944 roku. Wówczas, angielski samolot Halifax dokonał zrzutu broni.

 

galeria »

 

 

 

 


  

XII Turniej Sołectw 2017


 


 

Pobierz kalendarium imprez