OSiR  Jedlińsk  Bierwiecka Wola  Lisów  Nowe Zawady  Ludwików  Mokrosęk  Piastów

Aktualności

O nas

Kalendarz imprez

Zajęcia stałe

Byli u nas

Osiągnięcia

Projekty

Galeria

Kontakt

Stowarzyszenie


 

tel/fax. 48 32 13 052
NIP: 796 28 13 922
Regon: 141208576

MAJÓWKA W BIERWIECKIEJ WOLI

W niedzielę 17 maja Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zaprosili mieszkańców do wspólnej zabawy.

Pogoda była łaskawa toteż i frekwencja dopisała.

A warto było tego dnia uczestniczyć w plenerowej majówce. Imprezę rozpoczął występ po emocjach na boisku zespołu śpiewaczego „WÓLCZANKI”, w którym występują mieszkanki Bierwieckiej Woli, a akompaniował na akordeonie Piotr Fokt, były zawodowy muzyk a od 12 lat mieszkaniec wsi. Po seniorkach swój debiut miały dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy. „Świetliki”, bo taka nazwę przyjęła formacja, najpierw zaprezentowała układ taneczny a następnie zaśpiewała dwie piosenki. Dzieci do występu przygotowała Monika Skłodowska-Cichowlas, pracownik Świetlicy w Bierwieckiej Woli, która również odpowiadała z a stronę organizacyjną ,,Majówki”.

Utwory z repertuaru Anny Jantar i Urszuli zaprezentowały Klaudia Bzducha (śpiew) i Karolina Nowak (akompaniament na gitarze). Tuż po nich wirtuozowskie wręcz wykonanie gry na skrzypcach zaprezentowała Marta Gocel, uczennica VI klasy szkoły muzycznej w Radomiu.

Aktorzy z teatru ART.-RE z Krakowa w interaktywny sposób przedstawili historię pierwszych lat polskiej państwowości. Nie tylko dla młodych widzów była to ciekawa lekcja patriotyzmu zakończona wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Po spektaklu zgromadzeni zaproszeni zostali na boisko gdzie odbyły się konkursy, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zabawa była przednia.

Jeszcze nie wszyscy zdążyli odetchnąć po emocjach związanych z konkursami a już na sygnale przyjechali strażacy z OSP w Bierwcach, którzy błyskawicznie opanowali pozorowany pożar a ratownicy medyczni z tej jednostki zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy na jednym ze swoich kolegów. Warto zauważyć, że jednym z ratowników jest sołtys Bierwieckiej Woli Bogusław Cichocki.

Po emocjach strażackich przyszedł czas na ucztę duchową, którą zapewniły „Akordeonowe Smyki” czyli uczniowie Szkoły Muzycznej w Radomiu pod kierownictwem Andrzeja Humskiego.

I nadszedł czas na podsumowanie konkursów i nagrody, które wręczali wójt Kamil Dziewierz, dyrektor GCKiKF Agnieszka Gryzek, radny gminny Robert Rędzia oraz fundatorka nagrody głównej (roweru) radna powiatowa Teodozja Bień. Już na zakończenie udanej majówki w Bierwieckiej Woli do tańca uczestników porwał zespół „Bajka”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji festynu mieszkańcom, prezesowi OSP Bierwce Wojciechowi Bednarkowi oraz sponsorom .  

zdjęcia  

 

 

XII Turniej Sołectw 2017


 


 

Pobierz kalendarium imprez